Telefon 0212 620 44 44
Mail marmarabayrak@gmail.com
GSM 0554 569 00 00

Bayrak

Bayrak

Bayrak ve Flama İmalatı
İşletmelerin makam odalarından iç mekanlarına ve dış alanlara kadar her alanda bayrak, flama ve bayrak görünümlü afiş ve tanıtım görsellerine ihtiyaçları vardır. Bayrak şeklinde yapılacak olan bu görseller işletmeleri daha profesyonel göstereceği gibi aynı zamanda daha görsel açıdan da daha farklı bir şıklık yaratacaktır. Dış cephelerde kullanılacak olan özel ayaklı bayraklar işletmelerin görünür kılınmasını sağlayacak ve oldukça da işlevsel açıdan yarar sağlayacaktır.
Siyasi Partilerin Kullandığı Bayrak Modelleri
İşletmelerin açılışlarında ise üçgen bayraklar işletmenin bulunduğu sokağa asılarak hem yeni bir işletmenin açıldığı ilan edilecek hem de oldukça profesyonel ve kaliteli bir mekanın bulunduğunu gösterecektir. Özellikle bu üçgen bayraklar siyasi partiler tarafından çok kullanılmaktadır. Her seçim dönemlerinde sokaklara asılan ve oldukça da etkili bir reklam aracı olan bu bayrak ve flamalar sizin için de en doğru çözüm önerileri olacaktır. Ayrıca araçlar için üretilecek olan bayrak modelleri de etkili bir tanıtım sağlayacaktır. Bayrak modelleri oldukça fazla çeşitte olmakta ve her ihtiyaç için en yaratıcı çözümleri sunmaktadır.
Rüzgardan Etkilenmeyen Ayaklı Bayraklar
Bayrakların üretiminde ve seri bayrak imalatı işlemlerinde tamamen kalite ve garanti sağlayacak olan bayraklar elde edilmektedir. Son sistem teknolojik makinelerde üretimi gerçekleştirilen bayraklarda özel kumaşlar ve baskı teknikleri kullanılmaktadır. Özellikle dışsal etkilere maruz kaldığında eskimeyen ve yıpranmayan bu bayrak modelleri kirlenme, rüzgardan dolayı yırtılma ve yağmur sularından ıslanma gibi durumlarda göstermeyecektir.

 

Özel günlerde, açılışlarda, organizasyon ve fuar alanlarında profesyonel işletmeler her zaman için firma adına yapılmış olan bayrakları kullanmaktadır. Son derece etkili ve işe yarar bir sistem sunan bayraklar en kaliteli şekillerde yapılmakta ve direkt olarak üreticisi tarafından satışa çıkarılmaktadır. İnternet üzerinden bayrak  işlemleri ile firmalarınıza özgü en kaliteli ve en yaratıcı bayrakları bulabilir ve her konuda avantajlı bir noktaya yükselebilirsiniz.
Tanıtım Amaçlı Kullanılan Bayrak Çeşitleri
Özellikle de firmaların önlerinde duracak olan ayaklı ve büyük bayraklar firmaların daha görünür kılınmasını sağlayacağı gibi aynı zamanda profesyonel firma imajı için de oldukça kaliteli bir hizmet sunacaktır. Özel üretim şeklinde yapılacak olan bayraklar her alan için kullanılabilecek olan özelliklerde sunulmaktadır. Masa bayrakları, duvar askılı bayraklar, reklam amaçlı süsleme bayrakları ve işletme önlerinde duracak ayaklı bayraklar en kısa sürede hazırlanır ve teslimatları yapılır.
Açık Hava Reklamları İçin Kullanılan Bayraklar
Özel sipariş usulü yapılan ve istenen her türlü yazı, resim, amblem ve ürün yerleştirilmesi yapılan bayrakların kumaşları ve diğer bileşen elamanları en kaliteli şekillerde hazırlanmaktadır. Özellikle de dış etkilere maruz kalan bayraklarda son derece kaliteli kumaşlar kullanılır ve bu kumaşlar her türlü dış etkiye karşı koruma oluşturur. Profesyonel bayrakçı tarafından yapılacak olan tasarımlarda özellikle rüzgar geçirgenliği olan kumaşlar kullanılır ve en sert rüzgarlarda bile bayraklarda yırtılma, devrilme ve benzeri tür durumlar yaşanmaz.

En Uygun Fiyatlı Bayrak Satışı
Masa bayraklarından süsleme bayraklarına ve işletmelerin önündeki her türlü reklam bayraklarına kadar tüm bayrak ve flama ihtiyaçları bayrak  hizmetleri ile internet üzerinden sağlanmaktadır. İstenen tasarımlarda ve firmanın tüm bilgileri ve hizmetlerinin üzerine baskı şeklinde yapılması ile hazırlanan bu bayrak modelleri her zaman için en iyi sonuçları vererek işletmelerin daha profesyonel görünmesini sağlayacağı gibi aynı zamanda işletmelerin reklam alanında da oldukça etkili kılacaktır.
Açık Hava Reklamcılığında Pratik Çözümler
Bayrakların kullanım alanları oldukça fazladır. İşletmeler için son derece olumlu sonuçlar üreten bayraklar masa bayraklarından iç mekan bayraklarına, dış alan süsleme bayraklarından tanıtım bayraklarına kadar birçok farklı alanda bayrak ve bayrak türevi olan flamalar ve görseller kullanılmaktadır. Bu bayrak modelleri tamamen firmalara özgü tasarımlar ile yapılmakta ve özenle üretilmektedir. Oldukça kaliteli işler sunan bayrakçı ve bayrak firmaları işletmelerin tüm ihtiyaçlarına yönelik olan hizmetleri en kısa sürede ve en kaliteli şekilde vermektedir. Üstelik açık hava reklamcılığında en uygun maliyetleri de sadece bayrak ve flamalar oluşturmaktadır.
Özel Tasarımlı Bayraklar
Açık alanlarda kullanılacak olan bayrak ve flamalarda özellikle dikkat edilen nokta ise bayrakların uzun süreli kullanım sağlayacak şekilde üretilmesidir. Dış alan bayraklarından özel kumaşlar ve özel baskı teknikleri kullanıldığı için bayraklar rüzgar, yağmur ve kar gibi dışsal etkilerden etkilenmez ve hiçbir şekilde de özelliklerinden bir şey kaybetmezler.

Bayrak; elemanlarının berraklığı ve gövdeleşmesindeki temiz imtizaç bakımından tesir altına girmemiş has Türkçe bir kelimedir. Bayra kelimesinin oğuz Türkleri arasında bayrak ve Batrak biçimlerinde ve aşağı yukarı bugünkü manada kullanıldığı öğrenebiliyoruz.

Bayrak mı? Batrak mı? Eskidir? Elimizde herhangi tarihi bir belge mevcut olmadığı için bu suale derhal cevap vermek doğru olmaz Analojini veya fonetiğin yardımları ise bence ancak muasır kelimelerin mukayesesi için kriteryum olabilir. Bunun içindir ki doğrudan doğruya etomolojiye geçmeyi daha doğru ve kestirme bulduk bayrak hakkında..

Bayrak tek başına muharebe eden muhariplere mahsus ve ipekten yapılmış alem anlamında kullanılmaktadır. Bu izaha göre batrak mubarizlerin kullandığı bir nevi mızrak olur. Bu mızrakların temrenlerinden sonra  Flamalarda olduğu gibi bir bez parçası veya bir hayvan kuyruğu bulunurdu.

Bayrak oğuz Türkleri arasında aynı zamanda bayrak şeklinin de kullanıldığını şu kıt’adan öğreniyoruz.

 

Demek oluyor ki  oğuz Türkleri arasında hiç olmasa on birinci asırda bir Bayrak kelimesi vardı. Bu kızıl renkte idi. Ağdığı yani yüceldiği zaman kara toprağı havalandırıyordu. Demeki arkasında bir askeri kıta muharip bir zümre veya aşiret sürükleyebilen bir şey bir cemaat anblemi idi.Süleyman efendi çağatay lugatinde, Bayrak kelimesini baydak şeklinde kaydeder. Büyük Türk lugatine göre Baydak kelimesi Azeri lehçede beyliğin alameti olan bayrak ve çağatay lehçesinde koşulara verilen mükafat manasıdır.

Bayrağın kızıl renkli olduğunu kırgızların manas destanında  da görüyoruz. Düşmanlara karşı kırgız kabilelerinin kızıltuğ etrafında toplandığı budestanda okunmaktadır. kızıl renkli bayrağın eskiliğini paydara kelimesinin dalaletine de öğrenebiliriz.

Altay Türkleri kurban edilen hayvanın derisini mukaddes kayın ağacından bir sırık ucuna asarak bayrak şekline sokarlar ve bu suretle ervahı memnun ederlerdi. Bu bayrağın adına paydara denilirdi. Sonraları bu derini yerine kumaş konmağa başlandı. Hala altaylılar muayen bir miktar kumaşa payrı derler.

Bayrağı kızıl renkte olduğunun bir delil de şamanlıkan ruhların şerefine dikilen bayrakların kırmızı renkten olmasıdır. Güneş ve ateşe benzemesinden kinaye olarak Altaylılar bu bayraklara yalama derlerdi.

Görülüyor ki çok eski zamanlardan beri Türk aleminde bayrak olarak dalgalanıp gelen bu mana Psiko sosyolojinin değişmelerine tabi olarak bazı renk ve hizmet farkı göstermiş ise de bu mukkavat ayırımlar dan derhal dönerek yine semantik cevherine kavuşmuştur.Yani esas olarak Türk  Milli senbollü rengini ve bayrak adını muhafaza edegelmiştir.

Bayrak bir milletin birliğini ve bütünlüğünü simgeleyen bir sembol dur. Tarihten günümüze bizlere birlik ve beraberlik altında yaşamamızı sağlayan ve olmazsa olmazlarında olmuştur. Bayrak;

Tarihten günümüze kullanılan bayrak değişik işaret ve semboller de kullanılmıştır. İlk bayrak kullanımı Ahameniş imparatorluğu zamanında kullanılmıştır ve bayrak tarihten günümüze kullanılmaya başlanmıştır. İlk çağ ortalarında bayrak savaşlarda kendilerini beli etmek için şövalyeler tarafında değişik şekil ve armalarda kullanılmaya devam edilmiş. halinde geldi. Bayrak 17. yüzyıl sonlarında zorunlu olarak kullanılmaya başlanmış özelikle ticari gemilerde bayrak zorunlu kullanılmaya başlanılmış ve aynı zamanda denizcilikte iletişim haline getirilmiş. Bayrak 19. yüzyılda bağımsız devletler tarafında standart hale geldi. Bayrak özelikle milliyetçiliğin yükseldiği 19. yüzyılda bir çok ülke tarafında çok sıkça kullanılmaya başlanmıştır.

Bayrak, bir devletin  veya toplulukların  sembolü haline gelmiştir.bayrak bir  Sade bez veya kağıt parçası ile tanımlanabilen bir nesne değildir. Bayrağın  önemi ve manevi değeri, yüklendiği anlamından gelmektedir. Toplumların vatanlarına olan sevgisi, bayrak sevgisi ile eş haline gelmiştir günümüzde  Bir bayrak sevgisi vatan sevgisine günümüzde eş değere sahip olmuştur.

Tarihten günümüze  bayrak, en değerli varlığımızdan  biri olmuştur. Ona zarar geldiği zaman canımıza zarar gelmesini yeğlemişizdir. Bizler bayrağın  bağımsızlığı ve özgürlüğü canımızdan daha değerli kılmıştır. Bayrak Onu kutsal sayıp, ona yönelik her türlü tehdide karşı milletçe, birlik ve beraberlik içinde karşı çıkmış, bunun için canımızı, kanımızı, malımızı vermişizdir. Öyle ki bayrak ve bayrak sevgimiz üzerine nice şiirler, marşlar yazılmış, okunmuştur. Arif Nihat Asya, ne güzel anlatmıştır onu: ”Dalgalandığın yerde ne korku ne keder…” Evet, bayrağımızın dalgalandığı her karış toprak bizimdir. Gücümüzü, cesaretimizi ondan alırız. Yine Arif Nihat Asya’nın dediği gibi bayrak, tarihimiz, şiirimiz, şerefimiz, her şeyimizdir. Onun altında doğduk, onun dibinde öleceğiz.
Bizler, vatanımıza ve bayrağımıza sahip çıktığımız kadar varız. Bayrağımızın varlığına gelecek en ufak bir zarar, hepimize gelecektir. Bu bayrağı, atalarımızdan emanet aldık, torunlarımıza bırakacağız. Onlar da kendi torunlarına…

Bayrak tarihten günümüze birlik ve vatan mücadelesi ile bizlere kutsal emanet olmuştur. Bayrak bir milletin bağımsızlığının sembolu olmuştur. Bayrak günümüzde kamu kurum ve kuruluşlarda kurumsal kimlik olarak çok sıkça kullanılmaya devam ediyor. Bayrak milli bayrak ve özel günlerde değişik boy ve ebatlarda kullanılmaktadır.

Firmamız bayrakçılığı günün koşularında standart bir çizgiye getirmiştir. Her ebat bayrak ve flama imalatı ve satışı yapmaktadır.

Bayrak ürünlerimiz

toptan bayrak
toptan bayrak imalatı
toptan fiyatına bayrak
bayrak satışı
bayrak toptan satışı
bayrakçılık
bayrak resimleri
bayrak perakende satışı
bayrak toptan imalatı
flama
baskılı flama
flama üretimi
flama imalatı
flama satışı
masa bayrağı
masa bayrağı imalatı satışı
kırlangıç bayrak
kırlangıç bayrak imalatı
kırlangıç bayrak satışı
kırlangıç bayrak üretimi
türk bayrağı
türk bayrağı satışı
türk bayrağı imalatı
 türk bayrağı üretimi
toptan türk bayrağı satışı
perakende türk bayrağı satışı
poster imalatı
atatürk posteri
atatürk posteri satışı
dijital baskı
dijial baskı imalatı
dijital baskı fiyatları
dijital baskı merkezi
atatürk posteri satınal
türk bayrağı satınal
bayrak satınal
seçim bayrakları
seçim bayrakları imalatı
parti bayrakları
parti bayrakları imalatı
şirket logolu bayraklar
baskılı bayraklar
bayrak satan firmalar
bayrak satış yerleri
bayrak satıcıları
bayrak satınal
türk bayrağı satınal
türk bayrakları
türk bayrağı satan firmalar
türk bayrağı satan yerler
masa direği
makam direkleri imalatı ve satışı
makam bayrakları
direk imalatı
krom dış mekam direk satışı
Takdim flaması
olta bayrağı
bayrakçılar
bayrakçılık
bayrak üretimi yapan firmalar
büyük türk bayrakları imalatı ve satışı
türk bayrağı satışı

Bayrak genelikle kumaş üzerinde standart ölçülerde üretilmektedir. Bayrak bir ülkenin anayasasında belirtilen ebat ve ölçülerde üretimi ve satışı yapılmaktadır. Türk bayrağı kanunlarda belirtilen standart ölçülerde üretimi yapılmaktadır. Kullanılan kumaşlar alpaka, reşel ve paraşüt kumaşlarda üretimi yapılmaktadır.

20×30 bayrak; 20×30 ebatındaki bayrak alpaka kumaştan fabrikasyon baskı tekniği ile üretimi yapılmaktadır. Sopalı veya ipe dizili olarak kullanılmaktadır.

30×45 Bayrak; Alpaka veya reşel kumaştan fabrikasyon baskı tekniği ile üretilmektedir. Sopalı veya süsleme şeklinde üretimi ve kullanımı yapılmaktadır.

50×75 Bayrak; Alpaka ve reşel kumaştan üretilmektedir. 50×75 bayrak açılış, mitinglerde, bayramlarda çok sıkça kullanılan bir bayrak ebatıdır. 50×75 bayrak sokak süslemelerindede çok sıkça kullanılmaktadır.

70×105 Bayrak; Alpaka ve reşel kumaştan üretilmektedir. 70×105 bayrak genelikle balkon ve direk bayrağı olarak kullanılmaktadır.

100×150 Bayrak; Alpaka ve reşel kumaştan fabrikasyon baskı tekniği ile üretilmektedir. 100×150 Bayrak çok amaçlı kullanılan bir bayrak çeşitidir. 100×150 bayrak genelikle direklerde kulanılmaktadır.

150×225 Bayrak; Alpaka ve reşel kumaştan üretimi ve satışı yapılan bayraktır. Kullanım alanı; Balkon ve direklerde kulanılmaktadır.

200×300 Bayrak; Alpaka ve reşel kumaştan üretilmektedir. 200×300 Bayrak genelikle direk ve bina cephesinde kullanılmaktadır.

300×450 Bayrak; Alpka, reşel ve paraşüt kumaştan aplike tekniği ile üretilmektedir. Kullanım alanı; Direk ve bina cephelerinde kullanılmaktadır.

400×600 Bayrak; Alpaka, reşel ve paraşüt kumaştan üretilmektedir. bina cephelerinde ve bayrak direklerinde kullanılmaktadır.

600×900 Bayrak; Alpaka, reşel ve paraşüt kumaştan aplike ve dijital baskı tekniği ile üretimi yapılmaktadır. Kullanım alanı; Bayrak direkleri ve bina cephelerinde kullanılmaktadır.

Bayrak genelikle kumaş üzerinde değişik şekil ve işaretlerde üretilmektedir. Her ülkenin bağımsızlığını simgeleyen bayrak değişik ebat ve ölçülerde kullanılmaktadır.

Her milletin ve her devletin belirleyici bir simgesi vardır. Her devletin ve her milletin farklı renk ve ölçülerle tasarlanan ayırt edici simgesine bayrak  denir. Her devlet kendi ulusunun geçmişini göz önünde bulundurarak rengini ve şeklini belirler. Ayrıca bayraklar işaret için de kullanılır. Her devletin bayrağı kutsaldır çünkü egemenlik, bağımsızlık ve şeref niteliği taşırlar. 2994 yasasına göre bayrağımızın ölçü ve şekli belirlenmiştir. Bu durumda bayrağımız 29 Mayıs 1936 tarihinde imalat edilmiştir. Ülkemizde bayraklar sabah 8’de yukarı çekilir ve akşam saatlerinde indirilir.

Bayrağımız askeri birlikler de tören ile çekilir ve yine aynı şekilde tören ile indirilir. Şehitlerimiz ve ordularımızda ölen bir kimse olursa tabutları bayrağımız ile sarılır. Bayrağımız kutsaldır ve hiçbir şekilde farklı renk ve ölçülerde kullanılmaz. Bağımsızlığını ilan eden her devletin kendine özgü bir bayrağı vardır.

Ayrıca bayrağımız bizlere tarihimizin ve şanlı Türk ordusunun zaferlerinin hatırasıdır. Bir de bir ülkenin içinde ülkenin kendi bayrağı haricinde tasarlanan bayraklar vardır. Partiler bayrak   yaptırırken ölçülerini, renklerini ve sembollerini kendileri belirler. Bu şekilde üretimi sağlanan bayraklara seçim bayrakları da denilebilir. Bayrakların imalatında dijital baskı kullanılır. Baskı makinesini ve kalitesini seçmek, imalatı talep eden kişiye kalmıştır. Polyester kumaş ile tasarlanan ve imalat edilen bayrağın ömrü her gün kullanılması göz önünde bulundurularak yaklaşık 1 yıl olduğu belirlenmiştir. Bayraklar kutsaldır bu nedenle imalat edilmesi de kutsal bir görev sayılır. Titizlik ve ciddiyet gerektiren bir iştir.

Bayrak bütün toplumlar için eski yıllardan beri çok önemli bir değer olmuştur. Bayrak toplumların özgürlüklerini, bağımsızlıklarını ve kültürlerini yansıtan, üzerinde renk ve semboller bulunan bir simgedir. Ancak günümüzde bayrağın önemi dahada artmıştır. Ülke ve milletlerin yanında, firmalar, kurumlar, spor kulüpleri, dernekler, özel şirketler gibi bir çok kuruluşun kendine has bir bayrağı bulunmaktadır. Biz bayrak  üreten bir firma olarak, iç piyasaya ve dış ülkelere ihracat yapan önemli bir şirketiz.

Uzun yıllardır bu sektörde yer alan firmamızın temel faaliyet alanı bayak  ve satışı olmaktadır. Bayrakçı firma olarak her zaman müşterilerimizin istek ve taleplerini öncelik veririz. Gelen bu talepler doğrultusunda alınan siparişleri en kaliteli baskı yöntemleri ve en kısa sürede teslim etmek en önemli iş hedefimiz olmuştur. İmalathanemizde teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak müşterilerimiz için yüksek kalitede bayraklar üretiriz. Sektörde en ön sırada yer alabilmek adına kaliteden ve müşteri memnuniyetinden asla ödün vermeyen bir firma olmaktayız. Bu ilkelerimiz bizi firma olarak hep yukarılara taşımaktadır. Kaliteli bayrak imalatı yaparken, müşterilerimize ürünlerimizi en uygun fiyatla sunmakta bir başka önceliğimiz olmuştur.

Firmamız uzun yıllardır sektörde olmanın bilgi ve birikimi ile Türk Bayrağı, Gönder Bayrak, Süsleme Bayrakları, Makam Bayrakları, Okul Bayrakları, afiş, pankart, flama gibi farklı bir çok ürünüde kaliteli bir şekilde imal etmektedir. Kısacası bayrak bizim işimizdir.